TÜMÜ MHP’li Usta Havzalılara Teşekkür Etti

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Havza İlçe Başkanlığında partililer ile bir araya gelerek seçim sonuçları üzerinde değerlendirmede bulundu.

MHP Havza İlçe teşkilatında gerçekleşen teşekkür programına MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Yönetim kurulu üyeleri ve partiler katıldılar.

Yaptığı değerlendirmedi USTA, “İki amacımız vardı; biri Cumhur İttifakının ortak adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmak, diğer ise MHP’yi mecliste denge fonksiyonu üstlenecek kilit parti yapmak, bu anlamda seçim sonuçlarından memnunuz.” dedi. “Yeni sistemde artık iktidar partisi ve muhalefet partisi diye kavramlar kalmamıştır. Bütün partiler eşit statüdedir. Türk Milleti, Mecliste sandalyeleri dengeli bir şekilde dağıtmayı başarmıştır. Ülke sorunlarının çözümünde en az 2 parti yan yana gelerek kanun çıkarılacaktır. Bu durum Türkiye için bir kazançtır.” diye ekledi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da MHP’nin oylarını ciddi oranda arttırdığına ve 9 ilde oylarını en az 2 katına çıkardığına vurgu yapan USTA, “Kürt seçmen MHP’ye oy vermez diye tezahüratta bulunanlar utanmalıdır. Çok değerli bir sonuç,  artık Meclis başta olmak üzere toplumun her yerinde uzlaşı kültürünü hakim kılmalıyız.” dedi.

MHP oy oranının geçtiğimiz seçimlere göre Samsun’da 4 puan arttığını vurgulayan USTA, “MHP, Samsun’da 2. Parti olan CHP ile arasındaki oy farkını 8 puandan 1 puana düşürmüştür. MHP, Samsun’da Türkiye ortalamasının 5,2 puan üzerinde oy almıştır. Çok çalışıp, önümüzdeki seçimlerde MHP’yi Samsun’da 2. parti yapacağız.” diye ekledi.

MHP’li Usta Havzalılara Teşekkür Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir